My FeedDiscussionsHashnode Enterprise
New
Sign in
Log inSign up
Learn more about Hashnode Headless CMSHashnode Headless CMS
Collaborate seamlessly with Hashnode Headless CMS for Enterprise.
Upgrade ✨Learn more
MohamadHossein's photo

Member Since Jun, 2024

About Me

گنج یاب ابزاری ارزشمند برای تشخیص اجسام فلزی در مکان های مختلف است. این وسیله ای است که معمولاً توسط باستان شناسان، علاقه مندان، پرسنل امنیتی و حتی مجریان قانون برای تشخیص وجود اشیاء فلزی که ممکن است پنهان یا دور از دید باشند استفاده می شود. فلزیاب با انتشار یک میدان الکترومغناطیسی کار می کند که می تواند اجسام فلزی را در مجاورت تشخیص دهد.

کاربرد اصلی فلزیاب ها یافتن گنجینه های با ارزش مانند سکه ها، جواهرات و حتی مصنوعات است. فلزیابی یک سرگرمی محبوب در سراسر جهان است و اغلب علاقه مندان از طلایاب ها برای جستجوی اقلام مدفون یا پنهان در مکان های مختلف مانند میدان های جنگ قدیمی، جنگل ها، مزارع و حتی سواحل استفاده می کنند. علاوه بر ارائه یک فعالیت سرگرم کننده و ماجراجویی، فلزیاب ها اغلب می توانند برای کشف اسرار تاریخ با شناسایی اشیایی که چندین قرن قدمت دارند، مورد استفاده قرار گیرند.

متداول ترین نوع فلزیاب شامل یک واحد دستی با یک سیم پیچ جستجوی بزرگ یا حلقه است که به واحد متصل است. روش کار یک فلزیاب به این صورت است که وقتی سیم پیچ جستجو بر روی یک منطقه جاروب می شود، یک پخش رادیویی با فرکانس پایین از فرستنده ارسال می شود. هنگامی که سیم پیچ جستجو از روی اجسام فلزی عبور می کند، یک سیگنال الکتریکی فعال می شود که توسط گیرنده دریافت می شود. سپس فرستنده سیگنال هایی را ارسال می کند که در صفحه کنترل دستگاه نمایش داده می شود که نشان دهنده قدرت سیگنال از جسم فلزی است.

بسته به مدل، یک فلزیاب می تواند فلزات مختلفی مانند طلا، نقره، مس، آهن و برنز را تشخیص دهد. هرچه جسم فلزی در زیر سطح عمیق‌تر دفن شود، سیگنال دریافتی دستگاه قوی‌تر می‌شود. فلزیاب ها می توانند اجسام کوچک و همچنین اشیاء بزرگ را بگیرند. فلزیاب ها در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند و حتی برخی از آنها به تنظیمات قابل تنظیم برای حساسیت و تشخیص مجهز هستند تا فقط انواع خاصی از فلز را بتوان تشخیص داد.

اکثر مدل‌های فلزیاب دارای ویژگی‌های داخلی هستند که به کاربر امکان می‌دهد عمق آب، عمق شروع جستجو و فیلتر کردن اهداف ناخواسته را از اشیاء شناسایی شده تعیین کند. حتی برخی از مدل ها دارای تنظیمات طلایاب هستند که در صورت تغییر صدای ردیاب به کاربر هشدار می دهند که نشان می دهد یک شی شناسایی شده است.

به دلیل ویژگی های متعدد، راحتی و مقرون به صرفه بودن فلزیاب ها، آنها به طور فزاینده ای در بین علاقه مندان، حرفه ای ها و جویندگان گنج محبوب می شوند. کاربران فلزیاب تازه کار و باتجربه می توانند به راحتی از فلزیاب برای جستجوی گنج، کمک به حفظ میراث باستان شناسی ما یا تامین امنیت در موسسات تجاری استفاده کنند. به طور خلاصه، فلزیاب ها ابزاری عالی برای یافتن و کشف اشیاء فلزی پنهان، و برای کشف گذشته و در عین حال محافظت از آینده ما هستند.

My Tech Stack

No tech stack available

I am available for

Nothing to show

Recent Activity